Ogniskowy krąg


Od kilkunastu dni w zamarskim Parku młodzież buduje w Parku ogniskowy krąg. Mobilizacją do działania jest projekt SZWUNG MŁODYCH, realizowany od lutego w ramach dofinansowania z programu Równać Szanse. 
Młodzi ludzie w projekcie "wzięli na tapetę" design w przestrzeni publicznej, tak więc z wielkim zaangażowaniem  podjęli wyzwanie budowy miejsca na ognisko. Dodatkowe środki na budowę młodzież zdobyła w styczniu biorąc udział w wydarzeniu GIVING CIRCLE zorganizowanym przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. W połowie kwietnia ruszyła budowa więc w ruch poszły łopaty, szpadle i taczki. Po wykonaniu i utwardzeniu wykopu przyszedł czas na układanie kostki brukowej. Z tym zadaniem młodzież poradziła sobie doskonale. W dwie godziny cały "krąg" był już gotowy. Prace wykończeniowe zostaną wykonane na dniach i już wkrótce wszyscy odwiedzający nasz Park będą mogli sobie zrobić ognisko (oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialności).  
Serdecznie dziękuję młodzieży za wielką mobilizację do działania. Dziękuję również za pomoc Panu Sebastianowi Palac oraz Panu Bogdanowi Zagóra z Brzezówki za wypożyczenie sprzętu.
SOŁTYS      
Sołectwa Zamarski
Klaudiusz Zawada
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wybory Samorządowe 2018 - wyniki

Brak wykonawcy na budowę sceny

Drugi przetarg na budowę sceny z dłuższym terminem realizacji