Młodzi stworzyli meble z palet


Młodzież z projektu SZWUNG MŁODYCH ma już za sobą dwa miesiące kreatywnych działań.
Marcowe spotkania twórcze upłynęły m.in. pod znakiem tworzenia mebli z palet. Wpierw młodzież przygotowała listę potrzebnych materiałów oraz narzędzi. Z pomocą młodzieży przyszedł pan Sebastian Palac, który zaoferował transport. Także firma PROFI pana Rafała Forystka wsparła młodzież swoimi materiałami. Po dokonaniu zakupów "szwungowcy" ruszyli do działania. Pod czujnym okiem stolarza pana Pawła Klisia palety zostały skręcone i oszlifowane. Na kolejnych spotkaniach wszystko zagruntowano i pomalowano. Mimo ciężkiej pracy, w której liczyła się precyzja i cierpliwość udało się osiągnąć zamierzony cel. Już wkrótce designerskie meble pojawią się w Parku. W kwietniu młodzież przygotuje na swoje meble specjalne poduszki.
Projektowe działania w Zamarskach to również gazeta, którą młodzież sama przygotowuje. Do tej pory ukazały się dwa numery. W miesięczniku można znaleźć informacje o działaniach projektowych, wieści z Zamarsk, uliczną sondę, a także kącik zrób to sam czyli coś z niczego oraz przepisy i kawały. Te działania możliwe są dzięki wsparciu firmy CopyArt pana Marka Morawca, który zajął się drukiem.
Młodzież, oprócz w praktycznych zajęciach, bierze udział również w organizowanych warsztatach. Początkiem marca Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej przeprowadziło pierwsze szkolenie dla liderów młodzieżowych, a w kwietniu odbędą się warsztaty wikliniarskie, które przeprowadzi Stowarzyszenie Serfenta z Cieszyna.
W imieniu młodzieży serdecznie dziękuję wszystkim ludziom, którzy wspierają działania związane z realizacją projektu w Zamarskach.
koordynator    
Klaudiusz Zawada

Projekt SZWUNG MŁODYCH Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk realizowany jest w ramach Programu Równać Szanse 2017 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wybory Samorządowe 2018 - wyniki

Brak wykonawcy na budowę sceny

Drugi przetarg na budowę sceny z dłuższym terminem realizacji